FAQ

 1. Jak założyć konto?

              a) konto Klienta

              Jeśli zainteresowała Cię któraś z proponowanych przez nas pozycji - załóż konto Klienta, aby móc dokonać zakupu e-booka. Skorzystaj z zakładki "Załóż konto". Wybierz właściwą opcję konta i uzupełnij wymagane informacje. Na podany przez Ciebie adres mailowy zostanie przesłany link aktywacyjny. Po aktywacji - będziesz mógł ze swojego konta dokonywać zakupu wybranych pozycji ze sklepu Ardius.

              Na Twoim koncie będziesz mógł korzystać z trzech zakładek (Moje dane, Zmiana hasła oraz Moje e-booki), które umożliwią Ci uzupełnienie informacji o Tobie, wygenerować nowe hasło, a także pozwolą obserwować zakupione w sklepie Ardius e-booki.

              b) konto Autora e-booka

               Jeżeli chcesz opublikować swoją książkę - musisz ją do nas przesłać. Aby to zrobić - zarejestruj się. Wybierz odpowiedni typ konta w zakładce "Załóż konto". Wypełnij odpowiednie informacje, a przede wszystkim załącz tekst, który chcesz wydać w formie e-booka. Napisz też krótką informację na temat przesyłanej książki. Na adres mailowy, jaki podasz podczas rejestracji zostanie przesłana informacja o rejestracji w systemie Ardius.

              c) konto Partnera

               Jeśli chciałbyś współpracować z Wydawnictwem Ardius - załóż konto Partnera. Skorzystaj z zakładki "Załóż konto" i wypełnij niezbędne informacje. Dodaj link i opisz swój serwis (serwisy). Na adres mailowy zostanie do Ciebie przesłana wiadomość potwierdzająca rejestrację w serwisie Ardius.

   

  2. Odzyskiwanie dostępu do konta (zapomniane hasło)

     Jesli zapomniałeś hasło - na formularzu logowania znajduje się link "Zapomniałem hasło", który przeniesie Cię na formularz odzyskiwania. Po wprowadzeniu adresu e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta, otrzymasz komunikat o pomyślnym zakończeniu, a wiadomość z Twoim nowym hasłem znajdzie się w Twojej skrzynce.

    

   3. Jak przesłać pracę do publikacji?

              Jeśli napisałeś ciekawy tekst, który chciałbyś opublikować w formie e-booka - prześlij go do Wydawnictwa korzystając z konta Autora e-booka dostępnego w zakładce "Załóż konto". Poza uzupełnieniem niezbędnych informacji zostaniesz poproszony o załączenie publikacji, którą chcesz wydać za pośrednictwem sklepu Ardius.

   4. Co trzeba wiedzieć zanim prześlesz do Nas pracę.

   • Prosimy o przesyłanie tekstów wyłącznie w formatach doc (Microsoft Word), docx (Microsoft Word 2007) lub odt (OpenOffice).

   • Cały tekst powinien być napisany jedną czcionką (najlepiej którąś z popularnych, jak Times New Roman, Arial) obsługującą polskie znaki diakrytyczne oraz mieć tę samą wielkość. Nie dotyczy to przypisów, które mogą być napisane mniejszą czcionką.

   • Należy użyć jednej interlinii dla całego tekstu (1 lub 1,5). Nie dotyczy to przypisów, które zawsze powinny mieć pojedynczą interlinię.

   • Niedopuszczalne jest:
    1. - umieszczanie obok siebie różnych znaków podziału, w tym zwłaszcza: spacji na początku wiersza (zamiast wcięcia), podwójnych i wielokrotnych spacji, podwójnych odstępów między wierszami i akapitami;
    2. - stosowanie tzw. „twardych spacji” (ctrl+shift+spacja), ręczne dzielenie wyrazów, stosowanie tzw. „miękkiego  podziału wiersza” (shift+enter).
    • Przecinków, kropek, wykrzykników, znaków zapytania, średników, dwukropków od poprzedzającego te znaki wyrazu nie oddziela się spacją. Spację stawia się po tych znakach. Natomiast treści w nawiasach i cudzysłowach nie oddziela się od tych znaków spacją.

    • Odnośniki do przypisów dolnych zawsze muszą wyglądać w następujący sposób: „tekst”1. (po cytacie) lub tekst1. (najpierw cudzysłów, potem numer przypisu, potem kropka). Niedopuszczalne jest stawianie kropki przed numerem przypisu.

    • Dialogi literackie zawsze powinny zaczynać się od wcięcia i półpauzy „–”. Tytułów i podpisów pod rysunkami/zdjęciami nie kończy się kropką.

    • Prosimy też o uważne czytanie swojej pracy PRZED wysłaniem jej do Wydawnictwa i przysyłanie jedynie ostatecznej wersji tekstu.

      

     5. Jak zobaczyć statystyki sprzedaży?

                 Aby dowiedzieć się, jak sprzedaje się Twój tekst i jak jest popularny - zaloguj się na  konto Autora e-booka i wejdź w zakłądkę "Statystyki sprzedaży". Zobaczysz tam wyszczególnione dla każdej książki cenę, jaką ma w księgarni, liczbę sprzedanych egzemplarzy i Twoją prowizję od każdego sprzedanego tytułu.

      

     6. Jak zobaczyć statystyki kliknięć?

                 Jeśli bierzesz udział w naszym Programie Partnerskim, możesz  na bieżąco obserwować statystyki ruchu, jaki wywołał Twój serwis. Wejdź w zakładkę "Statystyki", widoczną na Twoim koncie.

      

     7.  Narzędzia dostępne na koncie Autora e-booka

                 Narzędzia dostępnę na stronie konta Autora e-booka zostały wykonane z myślą o funkcjonalności, i służą do wykonywania operacji zmiany danych osobowych, przeglądania statystyk sprzedaży publikacji Autora, ustawień transakcji sprzedaży jego publikacji. Zobacz tematy: "Jak opublikować książkę" i "Jak zobaczyć statystyki sprzedaży". Jeśli jest coś, co wzbudza Twoje wątpliwości, lub chciałbyś po prostu podzielić się Twoimi spostrzeżeniami na temat funkcjonowania Twojego konta i całej strony Wydawnictwa, skorzystaj z formularza kontaktowego.

      

     8.  Narzędzia dostępne na koncie Partnera

                 Na koncie uczestnika Programu Partnerskiego umieściliśmy narzędzia, które mają za zadanie śledzić ruch na stronie Wydawnictwa Ardius.pl, który został wygenerowany przez serwisy partnerskie. Możesz sporządać raporty z okresów rozliczeniowych, które sam ustalasz, przeglądać dane dotyczące konkretnych serwisów, biorących udział w Programie, dodawać nowe serwisy, edytować dane osobowe itp. Jeśli uważasz, że jedno, lub kilka narzędzi mogłoby działać lepiej, i chcesz podzielić się tym z nami - napisz do nas.